Machine, I, and Feedback Loops

From Howto Things
Jump to navigation Jump to search
Screen Shot 2018-08-08 at 7.06.54 PM.png

Kūrybinės dirbtuvės antradienį, rugsėjo 25 d., 16 val.
Renginys Technariumo patalpose, Pramonės 141, 4 korpusas, Naujoji Vilnia, Vilnius 11115: http://www.openstreetmap.org/node/4975711773
FB: https://www.facebook.com/events/288655061958790/

Žmogaus kūne įsiūnami mikroprocesoriai, kurių dėka buvimo vieta lengvai susekama. Primontuojami protezai - žmogaus tęsiniai - turintys galimybę priimti informaciją tiesiogiai iš smegenų. Technologijos, leidžiančios tai daryti, yra visiems prieinamos: čia ir dabar galime patys susimeistrauti panašius įtaisus, kurie reaguotų į mūsų organizmą realiu laiku bei bandyti jį valdyti siunčiamais elektriniais signalais.

Ateinantį antradienį, 16 val. Institutio Media kartu su Technariumu rengia kūrybines dirbtuves, kurių metu kursime žmogaus raumenų elektrines sroves skaitančių ir siunčiančių įtaisų prototipus. Išmoksime sujungti paprastas elektrines schemas, užprogramuoti Arduino mikrokontrolerius, pažaisime su grįžtamojo ryšio samprata.

Šis renginys – tai bandymas realybėje įgyvendinti mokslinių ir meninių praktikų simbiozės galimybę, siekiant kartu vystyti ir pristatyti idėjas. Kalbėsime apie mašinų ir organizmų sąveiką, aiškinsimės, kaip toli pažengė technologijos, kiek priartėjo mašinos prie žmonių ir kiek priartėjo žmonės prie mašinų.

Renginys yra „Self-repair“ (liet. „savireguliacija“, „savęs pagerinimas“) kūrybinių dirbtuvių serijos dalis, įgyvendinamas kartu su Technariumo komanda, iGEM mokslininkais iš Vilniaus Universiteto, bei LTMKS menininkais. „Self–repair“ kalba apie netradicinius, daugiausia su žmogaus kūnu susijusius atvejus, kuomet socialiai reikšmingi klausimai nėra iškeliami, arba turinčios veikti sistemos iš tiesų nefunkcionuoja. „Self–repair“ – tai galimybė identifikuoti trūkumus ir pasitaisyti save pačius.

Renginį remia Vilniaus miesto savivaldybė, Nordic Council of Ministers, Technariumas.

Dirbtuvės su Mindaugu Gapševičiumi ir Simona Bekeraite. Dirbtuvės netinkamos žmonėms, turintiems širdies ar centrinės nervų sistemos veiklos sutrikimų.

Renginys nemokamas. Registracija el. paštu o-o@o-o.lt.


NMR Logotype CMYK EN BLUE.png