Technologinė meditacija

From Howto Things
Jump to navigation Jump to search

Tutorial: Technodelic Meditation

The tutorial invites to use technology to delve into the unconscious and discuss the role of technology in therapy and psychological health. It introduces the use of technology for meditation while using virtual reality devices as well as cellphones.

Linas Tamošaitis received his PhD in Biochemistry from the University of Kent and continues his academic activities at the Technical University of Denmark. In addition to his studies, Linas is the director of the NGO Jauna Banga, which provides counselling on reducing the harm caused by psychoactive substances.

Kūrybinės dirbtuvės: Technologinė meditacija

Su Linu Balatabarzdžiu Tamošaičiu

Technodelinė meditacija Cover.jpg

Vieta: SODAS 2123 Alt Lab (Vitebsko g. 23, III a.) Laikas: Spalio 8 d. 12.00

Kviečiame į Technodelinės meditacijos dirbtuves – technologijų pagalba panardyti po pasąmonę ir padiskutuoti apie technologijų vaidmenį terapijoje bei psichologinėje sveikatoje. Dirbtuvės susidės iš įvado apie technologijų pritaikymą keičiant sąmonę bei praktinės dalies- meditacijos naudojant virtualios realybės įrenginius bei įprastus kasdieninius prietaisus ir toliau sekančios diskusijos.

Anot Marx’o Weber’io modernus pasaulis yra nukerintas racionalizacijos ir mokslo. Religiją ir visatos mistiką pakeitė sterilus determinizmas ir redukcionizmas. Visuomenė patapo mažiau kolektyvi ir atomizuota. Žmogus yra apsuptas daugiau technologijomis ir civilizacija negu gamta. Depresijos atvejai su laiku kyla – 2018 metais JAV nustatė, kad kas penktas pilnametis yra turėjęs diagnozuotą depresijos sutrikimą. Tačiau ar modernios technologijos vien slopina žmogaus sielą? Nauja banga mokslininkų ir inžinierių pasivadinę Kiberdelikais ieško galimybių naudojant gerinti žmonių fizinę ir dvasinę būklę naudojant bio-atgalinį ryšį ir virtualias erdves. Vienas iš pirmųjų sukurtų prietaisų buvo Burroughs‘o sukurtas Dreamachine maždaug 1950 metais. Šis prietaisas buvo skirtas meditacijai pritaikant stroboskopą sukurtą iš patefono. Nuo to laiko jau atrasta, kad hipnagoninę ir panašias būsenas galima sukelti naudojantis tiek garsu, tiek šviesa, tiek magnetiniais laukais. Didelis proveržis kiberdelikoje atėjo su išmaniojo telefono bei virtualiosios realybės technologijų proveržiais. Beveik kiekvienas žmogus dabar turi stroboskopą savo kišenėje bei netrūksta programėlių, kurios pritaikytos meditacijai, nerimo malšinimui, o virtualiame pasaulyje nuolat kuriamos naujos patirtys, kurios perkelia žmogų į kitą erdvę išnaudojant kuo daugiau jutiminių dirgiklių.

Linas Tamošaitis apsigynė biochemijos daktaro laipsnį Kento universitete ir toliau tęsia akademinę veiklą Danijos technikos universitete. Be mokslų, Linas direktoriauja NVO Jauna Banga, kuri konsultuoja psichoaktyvių medžiagų žalos mažinimo klausimais.

PERSPĖJIMAS: Dirbtuvių metu bus naudojamas stroboskopas, todėl žmonėms, jautriems stipriai šviesai, mirgėjimams, arba turėjusiems epilepsinių priepuolių, šios procedūros yra nerekomenduojamos.

Prašome užsiregistruoti parašius į: o-o@o-o.lt

Remėjai: Lietuvos Kultūros Taryba, Vilniaus dailės akademija Organizuoja: Institutio Media kartu su Lietuvos Tarpdisciplininio Meno Kūrėjų Sąjunga.