Lactose intolerance DNA test

From Howto Things
Jump to navigation Jump to search
Error creating thumbnail: File with dimensions greater than 25 MP
Self-Repair Lab. Photo: Brigita Kasperaite

How I prepare myself to be cloned. Lactose intolerance DNA test

Ar kada nors norėjote sužinoti, kokius genų variantus koduoja Jūsų DNR? Kokius nematomus bruožus slepia Jūsų organizmas, kokiomis ligomis sirgti turite polinkį? Institutio Media kartu su Vilnius-Lithuania iGEM komanda organizuoja kūrybines dirbtuves, kuriose, naudodami „pasidaryk pats“ laboratorinę įrangą, galėsite pasitikrinti, ar Jūsų organizmas toleruoja laktozę.

Prisijungdami prie European Biotech Week, rugsėjo 28-29 dienomis kviečiame į tarpdisciplininio meno kūrėjų (LTMKS) projektų erdvę „Sodų 4” atlikti DNR pirštų antspaudų nustatymo eksperimentą! Rugsėjo 28 d. 19 val – viešas projekto pristatymas.

„Jau kelinti metai bendradarbiaujame su Vilnius-Lithuania iGEM mokslininkų komanda, tirdami sintetinės biologijos ribas meniniame kontekste. Dirbdami kartu ieškome paralelių sistemų bei sąlyčio taškų su šiuolaikinėmis aktualijomis. Ką toks bendradarbiavimas duoda? Kaip formuluoti klausimus, kad jie nepasirodytų iš fantastikos ar spekuliatyvaus dizaino srities?“ – sako vienas kūrybinių dirbtuvių autorių Mindaugas Gapševičius.

Šis dviejų dienų trukmės renginys – tai bandymas realybėje įgyvendinti mokslinių ir meninių praktikų simbiozės galimybę, kalbėtis apie genų inžineriją ir gyvybės programavimą.

Renginys yra „Self-repair“ (liet. „savęs pagerinimas“) kūrybinių dirbtuvių serijos dalis, įgyvendinamas kartu su Vilnius-Lithuania iGEM komanda ir LTMKS menininkais. „Self–repair“ kalba apie netradicinius, daugiausia su žmogaus organizmu susijusius atvejus, kai turinčios veikti sistemos iš tiesų nefunkcionuoja. „Self–repair“ – tai galimybė identifikuoti šiuos trūkumus.

Renginys nemokamas. Registracija į penktadienio ir/arba šeštadienio dirbtuves: https://goo.gl/forms/9ypjHOjEVUPQLma52 FB: https://www.facebook.com/events/289371224996953/

Renginį organizuoja Institutio Media, Vilnius-Lithuania iGEM, remia: Vilniaus savivaldybė, Nordic Council of Ministers, Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centras, TOP paramos kultūrai asociacija Berlyne, mikroBIOMIK bendruomenė.


Photos (workshop and presentation)


NMR Logotype CMYK EN BLUE.png